• BIST 97.533
  • Altın 145,781
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • İstanbul : 17 °C
  • Ankara : 11 °C
  • İzmir : 13 °C
  • Antalya : 17 °C
  • Erzurum : 4 °C
  • Bursa : 16 °C

Yetkili olmayan amir nakil işlemine imza atabilir mi?

Memurun nakil işlemi için yetkisi olmadığı halde bir amir imza atabilir mi? İşte mahkemeden emsal teşkil edecek karar...
Yetkili olmayan amir nakil işlemine imza atabilir mi?

Memurların nakil işlemleri için yetkili olmayan bir amir imza atabilir mi? Memurun nakil belgelerine devrine dayanarak nakil işlemine imza atanan bölge müdürünün işlemine yargıdan iptal kararı çıktı.

DSİ'nin Teşkilat Kanununun 6. maddesine dayanarak memurlar bölge müdürünün teklifi ve genel müdürün onayı ile nakil olabiliyor. Ayrıca Teşkilat kanununda, bu yetkinin devredilebileceğine dair bir hüküm bulunmuyor.

memurlar.net'in haberine göre, DSİ çıkardığı bir genelgeyle bu konudaki yetkisini bölge müdürlerine devretti. Bölge müdürlüğü de bu yetkisine dayanarak, 1. Bölgede Barajlar ve HES Şube müdürlüğündeki bir mühendisi 11. Bölgeye naklen atandı.

Açılan davada, idare mahkemesi, bölge müdürünün böyle bir nakil işlemini yapma yetkisine haiz olmadığına karar vererek işlemin iptaline karar verdi.

Ajanslar
 

Etiketler: ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2016 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : | Haber Yazılımı: CM Bilişim