• BIST 97.533
  • Altın 145,781
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • İstanbul : 18 °C
  • Ankara : 12 °C
  • İzmir : 18 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Erzurum : 11 °C
  • Bursa : 17 °C

Merkez Bankası personel ilanındaki kritik hata

Merkez Bankası personel ilanında hata tespit edildi. Merkez Bankasının ilana çıktığı teknisyen alımında 3 hata birden bulunuyor..
Merkez Bankası personel ilanındaki kritik hata

Merkez Bankası'nın 14 Aralık'ta yayınladığı tarihinde "teknisyen" alım ilanının metninde hata tespit edildi.

Memurlar.net'in haberine göre, listede belirtilen önlisans programlarının eşdeğeri programlar da ilanda yer almamaktadır. Oysaki Merkez Bankası, KPSS yerleştirme işlemlerinde kullanılan Önlisans Nitelik Kod Kılavuzundan faydalanabilirdi.

İlanda eğitim olarak aranılan şartlar ise önlisans düzeyinde ilgili programlardır. (İklimlendirme-Soğutma Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Basım ve Yayın Teknolojileri, Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Elektrik)

TEKNİSYEN DEĞİL 'TEKNİKER'

"Teknisyen" 3795 sayılı kanun gereğince ortaöğretim düzeyinde ilgili lise mezunlarının ihraz ettiği bir unvandır. Önlisans programları ise kendi aralarında "tekniker", "sağlık teknikeri" ve "meslek elemanı" olarak ayrılır.

İlanda "teknisyen" ifadesi "tekniker" olarak düzeltilmesi gerekir.

Diğer taraftan ilanda söz konusu önlisans programlarından mezun olan lisans mezunlarının başvurularının alınmayacağı belirtilmektedir.

Halbuki son KPSS yerleştirmelerinde, Danıştay 12.Dairesi Kararı gereği, lisans düzeyinde mezun olup aynı zamanda önlisans "tekniker" unvanını ihraz etmiş olanlara lisans düzeyinde elde etmiş oldukları KPSSP3 ile "tekniker" unvanlarına başvuru hakkı sağlanmıştır.

İŞTE O İLANIN TAM METNİ:

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA

TEKNİSYEN ALINACAKTIR

Bankamız teşkilatında sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere, sınavla Teknisyen alınacaktır.

1- ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

- Aşağıda belirtilen önlisans programlarından mezun olmak (Adaylar sadece mezun oldukları önlisans programı ile ilgili olarak başvuru yapabileceklerdir. Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.)- 2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 60 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmak,

- Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından büyük olmamak (31.12.1980 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),

- Askerlik görevini yapmış olmak (erkek adaylar için),

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

2- SINAVLAR

KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanarak yukarıda belirtilen sayılarda aday (son aday ile aynı puanı alan adaylar da dahil) mülakata çağrılacaktır.

Adaylar, mülakat öncesi meslekleri ile ilgili temel bilgilerinin ölçülmesi amacıyla "Uygulamalı Sınav"a tabi tutulacaktır.

Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi ve mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönlerinden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir. Mülakatın değerlendirme kriterlerinden biri olan mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterinin ağırlığı %50, diğer kriterlerin ağırlığı %10'ar olacaktır.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı yetmişin altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınarak aday başarı sıraları belirlenecektir.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir. (Adaylara, ayrıca yazılı olarak duyuruda bulunulmayacaktır.)

3- BAŞVURU

a) Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 14.12.2015 (saat: 10:00) - 31.12.2015 (saat: 17:30) tarihleri arasında Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

b) Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

- Fotoğraf

- Diploma

- Terhis Belgesi (erkek adaylar)

ÖNEMLİ NOT:

Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak ve kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2016 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : | Haber Yazılımı: CM Bilişim