• BIST 83.067
  • Altın 146,530
  • Dolar 3,7912
  • Euro 4,0490
  • İstanbul : 4 °C
  • Ankara : -2 °C
  • İzmir : 4 °C
  • Antalya : 11 °C
  • Erzurum : -14 °C
  • Bursa : 3 °C

İşte Şampiyonlar Ligi eşleşmeleri

UEFA, kulüpler bazındaki en önemli organizasyonu Şampiyonlar Ligi'nde 2014-2015 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu.
İşte Şampiyonlar Ligi eşleşmeleri

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan çekiliş sonucunda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belirlendi.

İspanya'nın güneyinde bulunan İngiltere egemenliği altındaki Cebelitarık özerk yönetiminin, 24 Mayıs 2013 tarihinde UEFA tarafından resmen tanınmasından sonra Cebelitarık temsilcisi Lincoln'ün de ilk kez yer aldığı ön eleme eşleşmeleri şöyle:

Birinci ön eleme turu:

Santa Coloma (Andorra) - Banants (Ermenistan)

Lincoln (Cebelitarık) - Torshavn (Faroe Adaları)

La Fiorita (San Marino) - Levadia Tallinn (Estonya)

İkinci ön eleme turu:

BATE Borisov (Belarus) - Skenderbeu (Arnavutluk)

Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Santa Coloma-Banants eşleşmesinin kazananı

Dinamo Tiflis (Gürcistan) - Aktobe (Kazakistan)

Zrinjski (Bosna Hersek) - Maribor (Slovenya)

Sheriff (Moldova) - Sutjeska (Karadağ)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - La Fiorita-Levadia Tallinn eşleşmesinin kazananı

Malmö (İsveç) - Ventspils (Estonya)

Slovan Bratislava (Slovakya) - The New Saints (Galler)

Celtic (İskoçya) - Reykjavík (İzlanda)

Cliftonville (Kuzey İrlanda) - Debreceni (Macaristan)

Partizan (Sırbistan) - Lincoln-Torshavn eşleşmesinin kazananı

Legia Varşova (Polonya) - Saint Patrick's Athletic (İrlanda)

Rabotnicki (Makedonya) - HJK Helsinki (Finlandiya)

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - VMFD Zalgiris (Litvanya)

Ludogorets Razgrad (Bulgaristan) - F91 Dudelange (Lüksemburg)

Valletta (Malta) - Karabağ (Azerbaycan)

Stromsgodset (Norveç) - Steaua Bükreş (Romanya)

- Birinci ön eleme 1 Temmuz'da başlıyor

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci ön eleme turu maçları 1-2 ve 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

İkinci ön eleme turu karşılaşmaları ise 15-16 ve 22-23 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

Kupaya üçüncü ön eleme turundan başlayacak Beşiktaş'ın rakibi 18 Temmuz'da yine Nyon'da yapılacak kura çekimiyle belli olacak. Üçüncü ön eleme turu maçları, 29-30 Temmuz ve 5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe, cezası nedeniyle turnuvaya katılamadığı için ligi ikinci bitiren Galatasaray, kupaya direkt grup aşamasından başlayacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Ali Şen'den Aziz Yıldırım'a yanıt: Artık dikiş tutmaz!23 Ekim 2016 Pazar 15:18
  • Terim: Planların bir parçası olmayacağım05 Ekim 2016 Çarşamba 23:03
  • Fenerbahçe Başkent'te umduğunu bulamadı02 Ekim 2016 Pazar 21:38
  • Galatasaray puanını 14'e yükseltti02 Ekim 2016 Pazar 18:18
  • Kartal 3 puanı uzatmalarda aldı01 Ekim 2016 Cumartesi 21:20
  • Galatasaray'dan kuraya itiraz!28 Eylül 2016 Çarşamba 18:37
  • Benim için işkence gibiydi!23 Eylül 2016 Cuma 22:26
  • Kenan Sofuoğlu'ndan sezonun 5. zaferi18 Eylül 2016 Pazar 22:48
  • Enes Ünal'dan 49 yıl sonra bir ilk!18 Eylül 2016 Pazar 11:20
  • Arda'dan transfer itirafı!17 Eylül 2016 Cumartesi 00:05
  • EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2016 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : | Haber Yazılımı: CM Bilişim