• BIST 94.079
 • Altın 191,150
 • Dolar 4,6935
 • Euro 5,4834
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 28 °C
 • İzmir 30 °C
 • Antalya 28 °C
 • Erzurum 24 °C
 • Bursa 23 °C

Emniyet Genel Müdürlüğü Performans Notlarını Açıkladı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kurum İçi Bireysel Performans Değerlendirme Notlarını Açıkladı
Emniyet Genel Müdürlüğü Performans Notlarını Açıkladı

Emniyet Genel  Müdürlüğü tarafından 2012 yılından itibaren uygulamaya başlanılan ve memurun yıllık performansına bağlı olarak sıralı amirleri tarafından verilen performans notları açıklandı.

Performans notları ilk defa 2013 yılında verilmeye başlanıldı Yılda bir kez verilen performans notları emniyet polnet sisteminde yayımlandı. En yüksek 5 olan Performans notunu öğrenmek isteyen personel  kendi şifresi ile notlarını öğreneceklerdir.

Performans değerlendirme puanları aşağıdaki şekildedir.

a) Yetersiz performans değerlendirme puanı; 1,00 ila 1,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlardır.

b) Yeterli ama kendisini geliştirmesi gerekir performans değerlendirme puanı; 2,00 ila 2,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlardır.

c) İyi performans değerlendirme puanı; 3,00 ila 3,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlardır.

ç) Çok iyi performans değerlendirme puanı; 4,00 ila 5,00 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlardır.www.kamuhaber.net

Performans değerlendirmesi yetersiz olanlar

 (1) Performans değerlendirme puanı yetersiz olan personel yazılı olarak uyarılır. Buna ilişkin uygulama Personel Dairesi Başkanlığınca belirlenir.

(2) Bir yıllık performansı yetersiz olarak değerlendirilen personelin görev yeri, birimi içerisinde birinci değerlendirme amiri değişecek şekilde değiştirilir. Sonraki bir yıllık performansı da yetersiz olarak değerlendirilenler hizmet içi eğitime tabi tutulur. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarısız olanlar ile hizmet içi eğitimde başarılı olmakla birlikte, yapılan ilk bir yıllık değerlendirmede yine performansı yetersiz olarak değerlendirilenler başka bir birime atanırlar.

(3) Üç yıl üst üste performansı yetersiz olarak değerlendirilen personel Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliğine sevk edilir. İlgili uzmanlarca yapılacak değerlendirmeye göre, personel, danışma sürecine alınabilir veya gerekli görülmesi halinde sağlık kuruluşlarına sevki önerilebilir.www.kamuhaber.net

Eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi

(1)Herhangi bir performans değerlendirme ölçütü için gözlenen performans ortalamanın çok altında ve gözlenen performans ortalamanın altında, geliştirilmeye ihtiyacı var şeklinde yapılan değerlendirmelerin sayısının o ölçüt için yapılan toplam değerlendirme sayısının % 1'ini geçmesi halinde, bu ölçütlerin listesi her değerlendirme dönemi sonunda, hizmet içi eğitim planları ya da müfredatın hazırlanmasında değerlendirilmek üzere ilgili Daire Başkanlıklarına ve/veya Polis Akademisi Başkanlığına bildirilir.

(2) Yetersiz performansın iyileştirilmesine yönelik eğitimler ve eğitim sonucu yapılacak sınavlar Eğitim Dairesi Başkanlığınca yürütülür.

Üstün Performans Belgesi

Performans değerlendirme puanına göre üç yıl üst üste çok iyi performans değerlendirme puanı alan personele Genel Müdürlükçe Üstün Performans Belgesi verilir. Beş kez Üstün Performans Belgesi alan personele Üstün Performans Madalyası ve Brövesi verilir.

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
   Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2017 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel :