• BIST 97.713
  • Altın 144,219
  • Dolar 3,5669
  • Euro 4,0007
  • İstanbul : 23 °C
  • Ankara : 21 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Erzurum : 14 °C
  • Bursa : 17 °C

EKPSS tercih kılavuzu yayınlandı mı ÖSYM açıklaması

2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu yayınlandı mı' sorusunun yanıtı ÖSYM'den geldi engelli memur adayları beklediği ÖSYM EKPSS tercih kılavuzu yayınlandı!
EKPSS tercih kılavuzu yayınlandı mı ÖSYM açıklaması

2016/1 EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından bugün yayınlandı. Engelli kamu personeli adaylarının merakla beklediği kılavuz ÖSYM'nin resmi sayfasında yayınlanır yayınlanmaz  haberimizde yer verdik.

Kılavuzda yer alan kadrolara, 2016 yılı EKPSS sınavına giren adaylar başvurabilecek. Kılavuzda ayrıca EKPSS'ye girmeyen ve kura ile yapılacak atamalara katılacak adaylara yönelik kadrolarda bulunuyor.

EKPSS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI
2016 Engelli Memur atamaları için tercih süreci başlıyor. EKPSS'ye giren adaylar, tercih kılavuzunun yayınlanmasını bekliyor. 2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu ÖSYM tarafından henüz yayımlanmadı. 2016 EKPSS kapsamında 6 bin 113 engelli memur ataması gerçekleşecek...

EKPSS TERCİH BAŞVURULARI NE ZAMAN?
EKPSS/Kura ile Merkezi Atama kapsamında 6 bin 113 kişinin ataması gerçekleşecek, Bu kadroların bin 220'si İlköğretim / Ortaokul mezunları olacak, 2 bin 514 'ü Ortaöğretim (Lise Mezunları) , Bin 340'u Önlisans, 1039'u lisans mezunları için ayrıldı. Engelli Memur adayları 13 Temmuz 2016 ile 22 Temmuz 2016 tarihleri arasında tercih işlemlerini yapacaklar. Bugün ya da yarın 2016 EKPSS yerleştirme işlemleri için tercih robotunun çıkması bekleniyor.

Bu yıl yapılan EKPSS sınavına giren adaylar, EKPSS tercih kılavuzunun yayınlamasını bekliyor. ÖSYM yerleştirme takvimine göre, başvuruların 13 ila 22 Temmuz arasında alınması gerekiyor.

İŞTE ÖSYM'NİN DUYURUSU

(13 Temmuz 2016)

2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar tercihlerini 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden (www.osym.gov.tr) tercih gönderme işlemleri 22 Temmuz 2016 tarihinde, saat 23.59'da sona erecektir.

Adayların, tercihte bulunabilmeleri için, 2016-EKPSS'ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir. Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM'ye internetle gönderildiği gün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM'ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.

Kuraya, 657sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6'ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşıyan adaylar başvurabilecektir. (Askerde bulunan adaylar tercih yapabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı veya bakaya durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.)

EKPSS/kuraya; "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" hükümlerine uygun en az % 40 ve üzerinde çalışabilir engelli olanlar başvurabileceklerdir. Sağlık kurulu raporlarında % 40'tan daha az engelli olduğu belirtilen adaylar EKPSS ve kuraya başvuramazlar.

2016 EKPSS'de;

* ortaöğretim düzeyinde sınava giren; ancak, sınava başvurduğu dönemde ön lisans/lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (2016-EKPSS'ye başvurunun son günü olan 9 Mart 2016 tarihive öncesinde bir ön lisans veya bir lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar),

* ön lisans düzeyinde sınava giren; ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (2016-EKPSS'ye başvurunun son günü olan 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar),

* kura ileyerleştirme için başvuru yapan ancak, 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde almış olduğu ortaöğretim, ön lisans, lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (2016-EKPSS'ye başvurunun son günü olan 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir ortaöğretim kurumundan, bir ön lisans programından veya bir lisans programından mezun olan adaylar)

bu tercih işlemlerinde tercih yapmaları sistem tarafından engellenmiştir.

Başvuru Merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir. Başvuruda; 3,00 TL Başvuru Hizmeti Ücreti adaylar tarafından ödenecektir.

Adayların tercih öncesi Ek'te yer alan 2016 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2016 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu

HANGİ KRUUM VE KURULUŞLARA HANGİ NİTELİKTE ENGELLİ GİRECEK?
2016 EKPSS tercih kılavuzu ve robotu kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmek isteyen engelli personel adaylarının heyecanla beklediği konu... Peki hangi kamu kurum ve kuruluşlarının hangi nitelikte engelli kamu personeli alımı yapılacak? Kadro dağılımları henüz belli olmasa da, açıklanır açıklanmaz memurhaber.com okuyucuları için yer verecek.

TABLO-1.İlkokul/Ortaokul/İlköğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadrolar

TABLO-2.Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadrolar

TABLO-3.Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadrolar

TABLO-4.Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadrolar

Özel Koşullar

İlköğretim/Ortaokul/İlkokul Mezunları İçin Nitelik Kodları

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dalı

Mezun Olunan Ön Lisans Programı

Mezun Olunan Lisans Programı

Ajanslar

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2016 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : | Haber Yazılımı: CM Bilişim