• BIST 117.110
 • Altın 168,129
 • Dolar 3,9332
 • Euro 4,8403
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 13 °C
 • İzmir 20 °C
 • Antalya 16 °C
 • Erzurum 7 °C
 • Bursa 12 °C

CTE Memurlarına Yeni Düzenleme

Kamuhaber.net-CTE Memurları Bakanlık atamalı personelin mazeret atama planlaması
CTE Memurlarına Yeni Düzenleme

Ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan bakanlık atamalı personelin 2015 yılı mazerete dayalı naklen atama takvimi 05/12/2014 tarihli ve 34131527-903.02/5806/188036 sayılı yazı ile tüm teşkilata duyurulmuştur.

Bu itibarla; talepler arasında koordinasyonu sağlamak, personelin kurumlara dengeli dağılımını temin etmek amacıyla Genel Müdürlüğümüzce bakanlık atamalı personelin Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği gereğince kurumlar arası eş mazeretine dayalı naklen atanma taleplerinin değerlendirilmesi düşünülmektedir.

Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personel, eşinin çalıştığı yere veya yakınına naklen atanma talebinde bulunabilecektir.

Bakanlık Atamalı Personelin Eş Mazeretine Dayalı Naklen Atanma Esasları:

1. Aday memur olup olmadığına bakılmaksızın 01.02.2015 tarihi itibariyle memuriyette bir yılını doldurmuş olmak gerekmektedir.

2. Görev yapılan yere atanmadan önce var olan bir mazerete dayalı olarak naklen atanma talebinde bulunulamayacaktır.

3. Eşin 08/06/1984 tarihli ve 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı kuruluş ve görevlerin hakkında kanun hükmünde kararnameye tabi bir kurumda memur statüsünde görev yapması gerekmektedir.

4. Eşi özel sektörde çalışan personelden; Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği gereğince eş mazeretine dayalı nakil talebinde bulunamayan ya da talepte bulunup da talebi uygun görülmeyenlerin durumu ayrıca değerlendirileceğinden ilgililerin mazeretlerini belgelendirmek suretiyle ekteki formu doldurmaları ve mazeretlerine ilişkin belgeleri başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.

5. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı sonucu ataması yapılan personelin bulundukları kurumda 2 yıl hizmet süresini tamamlamış olması gerekmektedir.

Eş durumu nedeniyle naklen atamalarda istenecek belgeler;

a- Dilekçe,

b- Eşine ait unvanı, görev yeri ve göreve başlama tarihini gösterir belge,

c- Aile nüfus kayıt örneği,

d- Eşi özel sektörde çalışanlar için işyerinden alınacak görev yeri belgesi, bağlı olduğu vergi dairesinden veya ilgili meslek kuruluşundan alınacak işyerinin faaliyette olduğunu gösterir belge, sigorta hizmet dökümü ve sigortalılığın halen devam ettiğini gösterir belge, işyeri kendi adına kayıtlı ise vergi levhası sureti(belgelerin yeni tarihli olması)

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Başvuruların, 05-09 Ocak 2015 tarihleri arasında alınması ve Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla 16 Ocak 2015 tarihinde Genel Müdürlük'te olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi edinilmesini, keyfiyetin yargı çevrenizde bulunan ceza infaz kurumları müdürlükleri ve denetimli serbestlik müdürlüklerindeki tüm merkez atamalı personele tebliğ edilmesini rica ederim.

Enis Yavuz Yıldırım

Hakim

Bakan a.

Genel Müdür

Kaynak: Haber Kaynağı
Etiketler: ,
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
   Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2017 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel :