• BIST 98.314
  • Altın 143,977
  • Dolar 3,5732
  • Euro 3,9941
  • İstanbul : 21 °C
  • Ankara : 18 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Erzurum : 9 °C
  • Bursa : 19 °C

Adalet Bakanlığı'ndan 'lojman' duyurusu

Adalet Bakanlığı'ndan 'lojman' duyuryusu
Adalet Bakanlığı'ndan 'lojman' duyurusu

T.C.

ADALET BAKANLIĞI

İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı

Konu :Lojman başvuruları

...................................................... GENEL SEKRETERLİĞİNE

...................................................... GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

...................................................... BAŞKANLIĞINA

...................................................... BAŞSAVCILIĞINA

Başkanlığımızca yürütülen lojman tahsis işlemleriyle ilgili olarak, Kamu Konutları Yönetmeliği'nin 14 üncü maddesi ve Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Konut Yönetmeliğinin 11 inci maddesi uyarınca kendisine konut tahsis edilmesini isteyenler tarafından verilecek başvuru beyannamelerinin her yıl Ocak ayı içerisinde değerlendirilerek lojman sıra cetvelinin düzenlenmesi gerektiğinden, 2015 Ocak ayı itibariyle Lojman Sıra Cetveli yeniden düzenlenecektir.

 

Bu itibarla;

 

1) Kendisine konut tahsis edilmesini isteyenlerin bir örneği ekte gönderilen ve www.imid.adalet.gov.tr isimli internet adresinde yayımlanan "Başvuru Beyannamesi"ni, Yönetmeliğin 14 üncü maddesi ve Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Konut Yönetmeliğinin 11 inci maddesi uyarınca uygun bir şekilde doldurup, hakim-savcı sınıfından olanların, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Açık Sicil Bürosu ile Gizli Sicil Bürosuna; personelin ise Personel Genel Müdürlüğü Açık Sicil ve Gizli Sicil Bürolarına onaylattırarak, Konut Tahsis Komisyonuna sunulmak üzere en geç 31 Ocak 2015 günü Başkanlığımızda olacak şekilde göndermeleri gerekmektedir.

 

2) Halen lojmanda oturan ve hakim sınıfından olanların yer değişikliği taleplerinde 2015 yılı itibariyle de giriş tarihleri yerine puan sırası esas alınacak olup, yer değişikliği için ayrı bir liste oluştumlmayacaktır. Bu sebeple, lojmanda oturup yer değişikliği isteyen hakim ve savcılar da başvuru beyannamesi dolduracaklardır.kamuhaber.net

3) Danıştay 5 inci Dairesinin yerleşik içtihat halini alan 2009/2272 esas, 2011/8025 Karar sayılı kararı uyarınca; başka bir yerden tayin yoluyla gelenlerin konut tahsis talepleri de süresinde başvuru yapılmış gibi değerlendirilecek ve Ocak ayı sonunda hazırlanan konut tahsis sıra cetveline puanlarına uygun şekilde eklenecektir.

4) Kamu Konutları Yönetmeliğinin 15 inci maddesi uyarınca lojman başvurusunda bulunanların şahsi ve mali durumlarında lojman puanlarına etki edecek bir değişiklik olduğunda (1) ay içerisinde bildirimde bulunmaları gerekmektedir. Bu durumda ilgililerin puan ve sıraları yeniden değerlendirilecektir.

5) Mevcut lojman sayısının yetersiz olması nedeniyle daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sadece Bakanlık merkez teşkilatında görevli memurlar ile HSYK'da görevli memurlar lojman başvurusunda bulunabileceklerdir.

6) Kamu Konutları Yönetmeliğinin 9/4 maddesi uyarınca; daha önce (5) yıl veya daha fazla süreyle lojmanda oturan memurlara, diğer tüm talepler karşılanmış olmadıkça tekrar lojman tahsisi yapılmayacaktır.

7) Evlenmeden önce veya sonra eşlerden biri daha önce lojmanda oturmuş ise, diğer eş de lojmanda oturmuş sayılacaktır.

8) Memurlar beş yıllık bir süre için lojmana girdiklerinden, memurlarla ilgili olarak yer değişikliği suretiyle lojman tahsisi uygulaması yapılmayacaktır.

Keyfiyetin ilgililere imza karşılığında tebliğ edilmesini arz/rica ederim.

Birol TERLEMEZ

Hakim

Bakan a. Başkan

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2016 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : | Haber Yazılımı: CM Bilişim